Bezpečí

Jak vám Google pomáhá bezpečně sdílet data s aplikacemi a službami třetích stran

Chcete-li odemknout užitečné zkušenosti, můžete se rozhodnout sdílet data mezi svým účtem Google a účty v aplikacích a službách třetích stran.

Důležité : Třetí strany jsou společnosti nebo vývojáři, kteří nejsou Google. Sdílejte své údaje pouze s třetími stranami, kterým důvěřujete.

Pamatujte, že:

 • Zkontrolujete data, která budou sdílena z vašeho účtu Google třetí straně.
 • Data nebudou sdílena, pokud k tomu nedáte svolení.
 • Přístup můžete kdykoli odebrat. Možná budete muset požádat, aby třetí strana odstranila údaje, které již má.
 • Google nesdílí vaše heslo k účtu Google s aplikací nebo službou třetí strany.   

Přihlaste se pomocí Google

Přihlášení pomocí Google vám pomůže snadno a bezpečně se přihlásit k účtům třetích stran pomocí stávajícího účtu Google. Jak to funguje

Důležité : Třetí strany jsou společnosti nebo vývojáři, kteří nejsou Google. Sdílejte své údaje pouze s třetími stranami, kterým důvěřujete. 

Chcete-li použít Přihlásit se pomocí Google, klikněte na tlačítko „Přihlásit se pomocí Google“ nebo „Pokračovat“, pokud je k dispozici pro aplikaci nebo službu třetí strany. 

Při prvním přihlášení pomocí Google v aplikaci nebo službě třetí strany vytvoříte nový účet třetí strany. Při příští návštěvě dané aplikace nebo služby třetí strany můžete být automaticky přihlášeni.

Když použijete Přihlásit se pomocí Google, vaše heslo k účtu Google nebude sdíleno s třetí stranou.Jak jsou data sdílena

Data sdílená Googlem

Když pro přístup k účtu třetí strany použijete Přihlásit se pomocí Google, Google s touto třetí stranou sdílí vaše jméno, e-mailovou adresu a profilový obrázek z vašeho účtu Google.

Vaše e-mailová adresa slouží k propojení vašeho účtu Google s účtem třetí strany. Například vaši e-mailovou adresu lze použít k:

 • Zkontrolujte existující účet
 • Připojte se ke stávajícímu účtu
 • Vytvořit nový účet

Vaše jméno a profilový obrázek vám mohou pomoci vytvořit nový účet pomocí aplikace nebo služby třetí strany, pokud ji ještě nemáte.

Důležité: Aplikace nebo služby třetích stran mohou používat vaši e-mailovou adresu, jméno a profilový obrázek jiným způsobem, jak je popsáno v jejich zásadách ochrany osobních údajů nebo kdekoli jinde.

Další údaje, které mohou být požadovány

Kromě údajů sdílených společností Google, když se rozhodnete použít přihlášení pomocí Google, může třetí strana

požádat o další přístup k vašemu účtu .

Data sdílená třetí stranou

Když použijete Přihlásit se pomocí Google, Google nezíská přístup k vašemu účtu třetí strany. 

Mohou však nastat situace, kdy se rozhodnete společnosti Google udělit oprávnění k přístupu k určitým údajům v účtu třetí strany. Zjistit více .

Jak to spravovat

K přihlášení k aplikaci nebo službě třetí strany můžete kdykoli přestat používat Přihlásit se pomocí Google .Další informace o tom, jak používat Přihlaste se pomocí Google .

Aplikace a služby třetích stran s přístupem k vašemu účtu Google

Aplikacím a službám třetích stran můžete udělit přístup k vašemu účtu Google a odemknout užitečné funkce.

Můžete si například stáhnout aplikaci, která vám pomůže upravovat fotografie pořízené na smartphonu. Tato aplikace může vyžadovat přístup do vaší knihovny Fotek Google, aby mohla navrhovat a používat filtry ke zlepšení osvětlení vašich fotek.

Jak to funguje

Důležité : Třetí strany jsou společnosti nebo vývojáři, kteří nejsou Google. Přístup k vašemu účtu Google poskytněte pouze třetím stranám, kterým důvěřujete. Zjistěte více o rizicích . 

Můžete dát třetím stranám přístup k vašim datům v různých službách ve vašem účtu Google, jako je váš Gmail, Disk, Kalendář, Fotky a další.

Než se rozhodnete, zda chcete udělit přístup ke svému účtu Google, budete mít možnost zkontrolovat úroveň přístupu k datům, kterou bude mít třetí strana, a jaké akce bude moci podniknout.

Třetí strany mohou požadovat různé druhy přístupu k vašemu účtu Google, včetně některých nebo všech následujících přístupů:

 • Získejte svůj základní profil : Aby vám pomohl vytvořit nový účet třetí strany, ke kterému se můžete přihlásit pomocí svého účtu Google, může třetí strana požadovat vaše jméno, e-mailovou adresu a profilový obrázek. Přístup k základnímu profilu udělíte, když se rozhodnete použít Přihlásit se pomocí Google v aplikacích a službách třetích stran, které tuto funkci mají.
 • Zobrazení a kopírování informací z vašeho účtu Google : Aplikace a služby třetích stran mohou požádat o povolení k prohlížení a kopírování informací, jako jsou vaše kontakty, fotografie, seznamy skladeb YouTube a další. Pokud zrušíte přístup třetí strany k vašemu účtu Google, nebude mít přístup k žádným dalším informacím z vašeho účtu Google, ale možná budete muset požádat, aby odstranila data, která již mají.
 • Úpravy, nahrávání, vytváření a mazání obsahu ve vašem účtu Google : Aplikace nebo služby třetích stran mohou vyžadovat další oprávnění k provádění věcí, jako je úpravy, nahrávání, vytváření nebo mazání obsahu ve vašem účtu Google. Aplikace pro střih filmů může například upravit vaše video a nahrát ho na váš kanál YouTube, nebo aplikace pro plánování událostí může s vaším svolením vytvářet události ve vašem kalendáři Google.

Jak jsou data sdílena

Data sdílená Googlem

Než se rozhodnete, zda chcete udělit přístup ke svému účtu Google, pomůžeme vám pochopit, jaké údaje požadovala třetí strana.

Budete moci zkontrolovat:

 • K produktům nebo datům Google, ke kterým třetí strana požádala o přístup.
 • Úroveň přístupu k datům, kterou bude mít třetí strana, a jaké kroky bude moci přijmout.

Můžete se rozhodnout, zda chcete třetí straně povolit nebo zablokovat přístup k údajům, které požadovala ve vašem účtu Google. Pokud chce třetí strana získat přístup k různým typům dat nebo služeb ve vašem účtu Google, obdržíte samostatnou žádost o kontrolu.

Data sdílená třetí stranou

Když poskytnete přístup k vašemu účtu Google třetí straně, Google nezíská přístup k vašemu účtu v aplikaci nebo službě třetí strany.

Mohou však nastat situace, kdy se rozhodnete společnosti Google udělit oprávnění k přístupu k určitým údajům v účtu třetí strany. Zjistit více .

Co je třeba zvážit, než udělíte přístup ke svému účtu Google

Když třetí straně poskytnete přístup k vašemu účtu Google, může být schopna číst, upravovat, mazat nebo sdílet citlivé soukromé informace.

Než dáte třetí straně přístup k vašemu účtu Google, měli byste si přečíst zásady ochrany osobních údajů a bezpečnostní upozornění pro aplikaci nebo službu třetí strany, abyste se dozvěděli, jak používá vaše data a jak je chrání.

Třetí strany mohou požadovat přístup k citlivým informacím ve vašem účtu Google

Mezi produkty Google se zvláště citlivými informacemi patří:

 • Gmail : Vaše e-maily mohou obsahovat jména vašich kontaktů, soukromé korespondence nebo citlivých dokumentů, jako jsou přiložené kopie lékařských zpráv.
 • Fotografie : Vaše alba Google Photos mohou obsahovat fotografie, které byste raději nesdíleli ani neuviděli ostatním, například fotografie vaší rodiny nebo kopie úředních dokumentů. Mnoho fotografií je navíc automaticky označeno podle místa a data.
 • Disk : Disk Google může obsahovat citlivé soubory, které jste nahráli, například osobní fotografie, lékařské záznamy, finanční záznamy, oficiální zprávy a prezentace. Pokud jste navíc sdíleli dokumenty s jinými lidmi, jejich jména a kontaktní údaje jsou také na vašem Disku Google.
 • Kalendář : Váš kalendář Google může obsahovat důležité informace o vašem každodenním životě a soukromých událostech, jako jsou umístění, hosté a popisy schůzek nebo schůzek.
 • Kontakty : Vaše Kontakty Google mohou obsahovat jména, telefonní čísla, adresy a kontaktní údaje lidí, které znáte.

Třetí strany mají své vlastní zásady

Než dáte třetí straně přístup k vašemu účtu Google, zvažte tyto faktory.

 • Zabezpečení: Pokud dojde k narušení serveru třetí strany, k vašim datům mohou mít přístup neoprávněné osoby. Pokud třetí straně povolíte přístup k vašemu účtu Google, může tato data kopírovat a ukládat na jejich vlastní servery. Protože Google nemůže chránit data na serverech jiné společnosti, mohou být vaše data vystavena větším rizikům v oblasti zabezpečení dat a ochrany osobních údajů.
 • Použití dat: Data mohou být použita třetí stranou způsoby, které nejsou zřejmé, například sdílením s ostatními.
 • Smazání dat: V závislosti na třetí straně možná nebudete moci rychle nebo automaticky smazat svá data z jejích serverů. Může být také obtížné smazat účet, který jste vytvořili v aplikaci nebo službě třetí strany.
 • Změny zásad: Třetí strana vás nemusí přímo upozorňovat, pokud změní své zásady a postupy.
 • Viditelnost údajů: Třetí strana může mít jednotlivce, kteří se dívají na údaje účtu Google, které jste s touto třetí stranou sdíleli. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů třetí strany a ujistěte se, že vám vyhovuje, kdo bude mít přístup k vašim údajům.

Jak to spravovat

Propojené účty třetích stran, ke kterým má Google přístup

S účtem Google můžete propojit účet z aplikace nebo služby třetí strany. Po propojení můžete s touto aplikací nebo službou třetí strany komunikovat na zařízeních, kde jste přihlášeni ke svému účtu Google.

Můžete například propojit streamovací hudební službu s vaším účtem Google. Tímto způsobem můžete požádat Asistenta Google o přehrání skladby nebo o dokončení podcastu, který jste spustili z hudební služby.

Jak to funguje

Důležité : Třetí strany jsou společnosti nebo vývojáři, kteří nejsou Google. 

Asistenta Google a další produkty Google můžete použít k přístupu a ovládání svých aplikací a služeb třetích stran jejich propojením s účtem Google. Svůj účet třetí strany můžete propojit s účtem Google z různých míst, například:

 • Aplikace Google Assistant
 • Aplikace Google Home

Jak jsou data sdílena

Jak to spravovat

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.Přihlášení uživatelůUživatelské jméno nebo emailHeslo Pamatovat si mě  Registrace nového uživateleUživatelské jméno*Křestní jméno*Příjmení*Adresa 1*Adresa 2Město*Stát*PSČ*Země*Phone*Email**Vyžadovaná položka

Poskytněte zpětnou vazbu k tomuto článkuBylo to užitečné?AnoNe

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

http://komuna.cz/
Share

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.

Přihlášení uživatelů
   
Registrace nového uživatele
*Vyžadovaná položka

Názory CS

Sleduj názory CS – Sleduj Názory CS Čechy, Morava, Slovensko, Slezsko i ze světa.

zkouška webu

pokus příspěvek 1

General Latest News  Destruction in Montania  24. 3. 2015  Strážci Hanuše; Jako Lev Sámo VRP ? !!! ?? @ ?? | internetové komunitní centrum Hradec nad Moravicí  žádný komentář Upravit Nunc consectetur ipsum nisi, ut pellentesque felis tempus vitae. Integer eget lacinia nunc. Vestibulum consectetur convallis augue id egestas. Nullam rhoncus, arcu in tincidunt ultricies, velit diam imperdiet lacus, sed faucibus mi massa vel nunc. In […]

http://komuna.cz/
Share
Read More